شما در حال مشاهده هستید همه چیز در مورد تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون

همه چیز در مورد تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون

  • دسته‌بندی پست:مقالات
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه

 برای گسترش کسب‌ و کار و بازاریابی روش‌ های مختلفی وجود دارد. در این‌ بین یکی از بهترین روش‌ ها، هدیه تبلیغاتی است. هدایای تبلیغاتی علاوه بر بازاریابی و معرفی کسب‌ و کار به سایرین، سبب افزایش حس اعتماد و دوستی بین سازمان و مشتریان آن می شوند. در کنار هدایای تبلیغاتی، اشانتیون هم روش مناسبی برای معرفی بیشتر کسب‌ و کار و ایجاد حس دوستی با مخاطبان است. برخی از افراد به‌ اشتباه اشانتیون و هدیه تبلیغاتی را مشابه یکدیگر می دانند. این دو معنای مختلفی داشته و تفاوت های زیادی هم دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون با ما همراه باشید.

اشانتیون چیست؟

 قبل از توضیح بیشتر در مورد چیستی اشانتیون، بهتر است بامعنی این کلمه بیشتر آشنا شوید. اشانتیون یک کلمه فرانسوی است و معنی آن نمونه است. به‌ عنوان‌ مثال اگر برنامه‌نویس هستید و یک برنامهٔ حرفه‌ای با امکانات گسترده ای را طراحی کرده اید. برای معرفی بیشتر این برنامه به جامعه هدف می توانید یک نمونه تهیه کنید. نمونه ای که ویژگی‌ها و امکانات نرم‌افزار موردنظر را به‌صورت محدود در اختیار کاربران قرار بدهد. این نمونه تا حد زیادی کاربران را با امکانات نرم‌افزار شما آشنا می کند. به این نمونه ای که یک مورد محدود از ویژگی ها و قابلیت های نرم‌افزار اصلی را دارد، اشانتیون گفته می شود.

 با توجه‌ به اینکه اشانتیون ویژگی ها و قابلیت هایی نمونه اصلی را دارد، می تواند یک پکیج کامل برای معرفی محصولات موردنظر باشد. در زندگی روزمره با اشانتیون های زیادی مواجه می شوید. به‌عنوان‌مثال برگه تست عطر یک اشانتیون است. اشانتیونی که بوی عطر را در حجم کمتر در اختیار افراد قرار می دهد.

این روش برای جذب مخاطبانی که علاقه‌ مند به بوی عطر هستند، مناسب است. شامپوهای یکبار مصرف، یک شکلات و… تمامی نمونه هایی از اشانتیون های رایج هستند. این اشانتیون ها به افراد قابلیت ها و خواص محصول اصلی را نشان می‌دهد. در نتیجه فرد با استفاده از اشانتیون متوجه می شود که خرید محصول اصلی چه قابلیت هایی را در اختیار او قرار می دهد. ناگفته نماند انتخاب اشانتیون و ارائه آن آسان هم نیست! معمولاً بیشتر شرکت ها برای طراحی اشانتیون با مشکلات متعددی مواجه می شوند.

پیشنهاد می کنیم هدایای تبلیغاتی خلاقانه را از هادلین انتخاب و خرید نمایید.

هدیه تبلیغاتی چیست؟

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون بهتر است با تعریف هدیه تبلیغاتی هم بیشتر آشنا شوید. هدیه تبلیغاتی یک محصول نمونه نیست! به بیانی بهتر برخلاف اشانتیون ها که معمولاً یکبار مصرف هستند، هدایای تبلیغاتی یکبار مصرف نیستند. در برخی موارد شاهد ماندگاری هدیه تبلیغاتی هم هستیم.

اصلی ترین هدف از ارائه هدیه تبلیغاتی، معرفی کسب‌وکار و بازاریابی است. توجه داشته باشید این مورد تنها هدف ارائه هدیه تبلیغاتی نیست. معمولاً هدیه تبلیغاتی هدفی فراتر از اشانتیون دارد. به همین دلیل هدایای تبلیغاتی علاوه بر تبلیغات و نشان‌دادن یک نمونه از محصول موردنظر، ماندگار هستند و احساس ماندگاری را هم به مخاطبان خود منتقل می کنند. به همین دلیل سبب جذب مشتری های وفادار می شوند.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید انواع هدایای تبلیغاتی به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

 هر آنچه از تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون باید بدانید

برای افزایش معرفی کسب‌ و کار با هدایای تبلیغاتی، معمولاً این هدایا حاوی اطلاعات خاصی هستند. اطلاعاتی نظیر نام تجاری برند، لوگو، نام سایت، شماره‌تلفن و.. ممکن است بر روی هدیه تبلیغاتی حک شوند. برای انتخاب هدیه تبلیغاتی بیش از آنکه به قابلیت ها و ویژگی های نمونه اصلی توجه شود، به علایق جامعه هدف توجه می شود. زیرا برای افزایش تأثیرگذاری، هدیه تبلیغاتی باید متناسب و کاربردی باشد.

 

‏‏

 

 برای انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خوب و تأثیرگذار نکات بسیار زیادی وجود دارد. برای انتخاب این هدیه بهتر است سیاست های کلی کسب‌وکار خود را در نظر گرفته و هدیه ای را انتخاب کنید که بر خلاف این سیاست ها نباشد. شناختن علایق جامعه هدف و توجه به آنها سبب می شود تا هدیه شما بیشتر موردتوجه قرار بگیرد. توجه بیشتر هم به معنای تبلیغ بیشتر است. هدیه تبلیغاتی ماندگار و کاربردی در تمام طول مدت استفاده سبب تبلیغ کسب‌ و کار شما می شود.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید هدایای تبلیغاتی خاص از لینک مربوطه اقدام نمایید.

تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون

 مهم ترین تفاوت موجود بین اشانتیون و هدیه تبلیغاتی، کاربرد این دو است. اشانتیون یک نمونه کوچک از محصول موردنظر را در اختیار افراد قرار می دهد. داشتن قابلیت های مشابه نمونه اصلی می تواند سبب جذب مشتری برای خرید نمونه اصلی شود. اشانتیون ها معمولاً یکبار مصرف بوده و ماندگاری بالایی ندارند. این در صورتی است که برای طراحی هدیه تبلیغاتی از روش دیگری برای تبلیغ استفاده می کنند. هدیه تبلیغاتی با داشتن ظاهری زیبا و شکیل توجه افراد را به خود جلب می کند. حک شدن لوگو یا اطلاعات مربوط به کسب‌ و کار موردنظر بر روی هدیه تبلیغاتی سبب معرفی آن به سایرین می شود.

 اشانتیون برخی از قابلیت های نمونه اصلی را در اختیار افراد قرار می دهد. در نتیجه سبب می شود تا فرد سریع تر برای خرید نمونه اصلی تصمیم بگیرد. اما ماندگاری هدیه تبلیغاتی سبب می شود تا مشتری همواره آن را دیده و به یک مشتری دائم تبدیل شود.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید خرید هدایای تبلیغاتی عید نوروز از فروشگاه هادلین دیدن نمایید.

مهمترین تفاوت اشانتیون و هدایای تبلیغاتی

مقرون‌ به‌ صرفه بودن تبلیغ و بازاریابی برای هر کسب‌وکار بسیار مهم است. بیشتر سازمان ها به دنبال روش هایی هستند که با صرف هزینه کمتر، محصول خود را معرفی کرده و جذب مشتری کنند. از دیگر تفاوت های موجود بین اشانتیون و هدیه تبلیغاتی می توان به بودجه موردنیاز برای خرید آنها اشاره کرد. هزینه ای که هر کسب‌وکار برای تبلیغ و بازاریابی در نظر می گیرد، به عوامل مختلفی بستگی دارد. تفاوت این عوامل در شرکت های مختلف سبب شده تا بودجه موردنظر برای هر کسب‌ و کار متفاوت باشد. بااین‌وجود معمولاً تهیه اشانتیون و تولید محصول در نمونه های کوچک نیاز به هزینه بالایی داشته و یک روش تبلیغاتی پر خرج محسوب می شود. باتوجه‌به اینکه اشانتیون یکبار مصرف است، صرف هزینه زیاد برای آن مقرون‌به‌صرفه نیست.

پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید هدایای تبلیغاتی را حتما مطالعه نمایید.

 هدیه تبلیغاتی ماندگارتر بوده و این موضوع سبب می شود از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه باشد. بااین‌وجود در مورد اینکه انتخاب اشانتیون بهتر است یا هدیه تبلیغاتی نمی‌توان نظر قطعی داد. کسب‌وکارهای تجاری باید بودجه و سایر شرایط خود را در نظر گرفته و بر اساس این اطلاعات تصمیم‌گیری کنند.

 به‌عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون پرداختیم. دراین‌خصوص دانستید اشانتیون یک نمونه کوچکی از محصول موردنظر است. بخشی از ویژگی های نمونه اصلی را در اختیار افراد قرار داده و از این طریق سبب تبلیغ نمونه می شود. روند تبلیغاتی هدیه متفاوت است. هدایای تبلیغاتی معمولاً زیبا، کاربردی و ماندگار هستند. نام برند، لوگو یا نام سایت موردنظر بر روی آن حک می شود. به‌این‌ترتیب هر شخصی که این اطلاعات و هدیه را ببیند، به‌نوعی تبلیغ کسب‌وکار موردنظر انجام می‌شود.

سوالات متداول:

تفاوت هدیه تبلیغاتی و اشانتیون چیست؟

اشانتیون یک نمونه کوچک از محصول موردنظر را در اختیار افراد قرار می دهد. داشتن قابلیت های مشابه نمونه اصلی می تواند سبب جذب مشتری برای خرید نمونه اصلی شود. اشانتیون ها معمولاً یکبار مصرف بوده و ماندگاری بالایی ندارند. هدیه تبلیغاتی با داشتن ظاهری زیبا و شکیل توجه افراد را به خود جلب می کند. حک شدن لوگو یا اطلاعات مربوط به کسب‌ و کار موردنظر بر روی هدیه تبلیغاتی سبب معرفی آن به سایرین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید