شما در حال مشاهده هستید راهنمای خرید هدایای سازمانی – نکات انتخاب هدیه سازمانی

راهنمای خرید هدایای سازمانی – نکات انتخاب هدیه سازمانی

  • دسته‌بندی پست:مقالات
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه

هر سازمان و شرکتی برای اینکه حس دوستی و قدردانی را به کارکنان و کارمندان خود منتقل کند، از روش‌ های مختلفی استفاده می‌ کند. یکی از بهترین روش‌ها هدیه‌دادن هست. به هدایایی که به این منظور ارائه می‌ شوند، هدیه سازمانی گفته می‌ شود. هدایای سازمانی تنوع بسیار بالایی داشته و برای مناسب‌ های مختلف می‌ توانید از آن‌ ها استفاده کنید.

سازمان‌های مختلف برای جلب رضایت کارمندان خود بهتر است برای ارائه هدیه سازمانی مناسب‌های مختلف ایام سال را انتخاب کنند. از جمله مناسبت‌های ویژه برای ارائه هدیه سازمانی می‌توان به عید نوروز، شب یلدا، عید قربان و. . اشاره کرد. اگر هم برای کار انجام شده توسط سازمان و شرکت شما روز خاصی وجود دارد، انتخاب آن روز برای ارائهٔ هدیه تبلیغاتی مناسب هست. در توضیح بیشتر می‌ توان گفت اگر سازمان مهندسی دارید، روز مهندس مناسب‌ ترین روز برای ارائهٔ هدیه سازمانی و افزایش همدلی با کارمندان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای خرید هدایای سازمانی با ما همراه باشید.

هدیه سازمانی چیست؟

 به بیانی ساده هدیه سازمانی نوعی هدیه تبلیغاتی برای معرفی بیشتر کسب‌وکار است. هدیه سازمانی خود متشکل از چند فاکتور است از جمله بسته‌ بندی زیبا که برای معرفی بیشتر کسب‌ و کار نام تجاری یا لوگوی مورد نظر بر روی بسته‌ بندی حک می‌ شود. هدایای سازمانی بیشتر برای ارائه به مدیران و کارمندان شرکت‌های مورد نظر مناسب هستند. برای انتخاب هدایای سازمانی گزینه‌ های زیادی پیش رو خواهید داشت. بهترین هدیه سازمانی، هدیه‌ ای است که برای انتخاب آن تمام نکات خرید هدایای سازمانی را در نظر گرفته و باتوجه‌به آن‌ها مناسب‌ ترین هدیه را انتخاب کنید.

 هدیه سازمانی سبب تشویق کارکنان برای ارائه خدمات بهتر می‌شود. از دیگر مزایای آن می‌توان به افزایش انگیزه کارکنان، افزایش تعامل آن‌ها با مشتری و در نتیجه جذب بیشتر مشتری اشاره کرد. هدیه سازمانی سبب تقویت روابط بین‌ فردی در داخل سازمان می‌ شود. افزایش همدلی بین مدیران و کارکنان هم سبب بهبود فعالیت گروهی و تحقق هدف موردنظر خواهد شد. مزایای استفاده از هدیه سازمانی سبب شده تا این هدایا در دسته‌ بندی هدایای تبلیغاتی جدید قرار بگیرند. زیرا در مراسم‌ های مختلف از جمله گردهمایی، کنفرانس و جلسات اداری با ارائه هدیه سازمانی می‌ توانید کسب‌ و کار و نام تجاری خود را تبلیغ کنید.

 نکات خرید هدایای سازمانی

 نکات خرید هدایای سازمانی:

 برای انتخاب هدایای سازمانی نکات زیادی وجود دارد. توجه به این نکات سبب می‌شود انتخاب مناسبی داشته باشید. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد نکات مهم برای انتخاب هدیه سازمانی می‌پردازیم.

 متناسب بودن: هر سازمان یا شرکتی هدف خاصی دارد و برای رسیدن به این هدف فعالیت‌های ویژه‌ای را به کارکنان خود محول می‌کند. اگر قصد انتخاب هدیه برای اعضای سازمان خود را دارید، قبل از هر اقدامی هدف اصلی سازمان را بررسی کرده و بر اساس این هدف هدیهٔ متناسبی را انتخاب کنید. متناسب بودن هدیه با جامعه هدف تأثیرگذاری آن را بیشتر می‌کند.

پیشنهاد می کنیم انواع هدایای تبلیغاتی خاص را در هادلین مشاهده نمایید.

 

‏‏

 

 به‌ عنوان‌ مثال اگر فعالیت سازمان شما مربوط به پرورش گیاه یا زیباسازی محیط هست، انتخاب گلدان پایه‌ دار یونیک از گروه هنری هادلین انتخاب هوشمندانه‌ ای محسوب می‌شود. این گلدان زیبا و رومیزی برای طراحی و زیباسازی محیط بسیار مناسب است در نتیجه متناسب‌ ترین هدیه برای سازمان‌هایی محسوب می‌ شود که فعالیت‌ هایی در زمینه فضاسازی و دکوراسیون دارند. خوشبختانه این گلدان زیبا بر روی پایه نگهدارنده قرار گفته و وجود پایه سبب می‌ شود به‌راحتی در محیط کار و بر روی میزهای اداری بتوان از آن استفاده کرد.

 بودجه: درنظرگرفتن بودجه برای خرید هدیه سازمانی یکی دیگر از مهم‌ترین نکات انتخاب هدیه سازمانی است. قبل از خرید و انتخاب هدیه در ابتدا باید بودجه موردنظر خود را تعیین کرده و سپس بر اساس این بودجه نسبت به خرید هدیه اقدام کنید. واضح هست که هدایای ارزشمندتر، نیاز به‌صرف هزینه بیشتری دارند؛ بنابراین در ابتدا بودجه خود را مشخص کنید و سپس هدایایی را انتخاب کنید که با بودجه شما متناسب هستند.

انتخاب هدایای سازمانی

 کاربردی‌ بودن: برای توضیح بیشتر در مورد راهنمای خرید هدایای سازمانی بهتر است به کاربردی‌بودن هدیه هم اشاره کنیم. هدیه‌ای را انتخاب کنید که قابل‌ استفاده و کاربردی باشد. برای انتخاب هدیه کاربردی در ابتدا باید جامعه هدف خود را مشخص کرده و نیازهای آن‌ها را در نظر بگیرید. خرید هدیه‌ای که به‌نوعی تأمین‌کننده نیاز جامعه هدف باشد سبب می‌شود تا هدیه شما کاربردی‌تر باشد و توجه بیشتری به خود جلب کند.

 به‌ عنوان‌ مثال در سازمان‌ های اداری بیشتر کارمندان نیاز دارند تاریخ و ساعت را به‌صورت دقیق مشاهده کنند. در چنین سازمان‌هایی هدیه‌دادن ساعت و تقویم رومیزی انتخابی هوشمندانه و کاربردی محسوب می‌شود. پیشنهاد ما به شما ست رومیزی دلسان از گروه هنری هادلین است. این ست زیبا شامل ساعت و جا خودکاری رومیزی است. کارمندان به‌راحتی می‌توانند این ست را بر روی میز خود قرار دهند و علاوه بر برخورداری از جنبه زیبایی و ظاهری آن وجود ساعت سبب کاربردی‌ بودن این هدیه می‌ شود.

پیشنهاد می کنیم انواع هدایای تبلیغاتی خلاقانه را جهت خرید در هادلین مشاهده نمایید.

 ماندگاری: از دیگر نکات خرید هدایای سازمانی می‌توان به ماندگار بودن هدیه اشاره کنیم. هدایایی را انتخاب کنید که ماندگار هستند و مدت کوتاهی بعد از ارائه آسیب‌ندیده و از بین نمی‌روند. ماندگار بودن هدیه سبب می‌شود تا کارکنان برای مدت‌زمان زیادی از هدیه دریافت کرده استفاده کنند و هر بار استفاده هم به معنای یادآوری سازمانی هست که هدیه موردنظر را به او داده. هدایای ماندگاری خصوصیت خاص و ویژه‌ ای ندارند با کمی خلاقیت می‌توانید هدایای زیبایی را انتخاب کنید که به دلیل دوام و مقاومت بالا ماندگار محسوب می‌شوند.

 کیفیت: از دیگر نکات بسیار مهم برای انتخاب هدیه سا زمانی توجه به کیفیت آن هست. هدایای باکیفیت ارزشمندتر هستند و ارائه یک هدیه سازمانی خوب و باکیفیت حس بهتری را به کارکنان مجموعه منتقل می‌کند. زمانی که اعضای یک مجموعه هدایای باکیفیت دریافت کنند، احساس ارزشمندی به آن‌ها منتقل می‌شود و تقویت این احساس تأثیر مستقیمی در افزایش کیفیت روابط و کار آن‌ها دارد.

پیشنهاد می کنیم لیست هدایای تبلیغاتی سازمانی عید نوروز را حتما مشاهده نمایید.

انتخاب هدایای سازمانی خوب

 به‌ عنوان سخن پایانی هدیه سازمانی به‌ نوعی هدیه تبلیغاتی محسوب می‌ شود. اصلی‌ ترین هدف از ارائه آن افزایش دوستی و همدلی بین مدیران و کارکنان یک مجموعه یا سازمان هست. هدیه سازمانی باید متناسب با فعالیت سازمان مورد نظر انتخاب شود و کاربردی باشد تا کارمندان برای مدت طولانی از آن استفاده کنند. توجه به نکات توضیح داده شده در این مقاله به شما کمک می‌ کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید