شما در حال مشاهده هستید همه چیز درباره تأثیر رنگ در هدیه تبلیغاتی و افزایش فروش

همه چیز درباره تأثیر رنگ در هدیه تبلیغاتی و افزایش فروش

  • دسته‌بندی پست:مقالات
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه

تبلیغات و بازاریابی نقش زیادی در معرفی کسب‌ و کارها به جامعه هدف دارد. برای محقق کردن این هدف از ابزارهای تبلیغاتی مختلفی استفاده می‌شود. دراین‌بین استفاده از هدایای تبلیغاتی گزینه بسیار مناسبی هست، زیرا هدایای تبلیغاتی علاوه بر تبلیغ کسب‌وکار یا نام تجاری موردنظر شما به‌نوعی سبب ایجاد حس دوستی و اعتماد با مشتریان می‌شود. برای افزایش تأثیرگذاری این تبلیغات نکات بسیار زیادی وجود دارد که توجه به هر یک از آن‌ها به‌ نوبهٔ خود سبب افزایش تأثیرگذاری هدایای تبلیغاتی می‌شود. دراین‌بین یکی از مهم‌ترین نکات توجه به رنگ هدیه تبلیغاتی موردنظر هست. بر اساس روان‌شناسی رنگ، رنگ هدیه تأثیر مستقیمی بر روی عواطف و احساسات افراد دارد. در نتیجه انتخاب رنگ مناسب سبب می‌شود هدیه تأثیرگذارتری انتخاب کنید.

تأثیر رنگ در هدیه تبلیغاتی

هنگام اهدای هدایای تبلیغاتی اولین نکته‌ای که توجه مردم را به خود جلب می‌کند، رنگ هدیه موردنظر هست. جالب است بدانید میزان جذابیت و گیرایی رنگ تأثیر زیادی در جلب‌توجه دارد. به بیانی بهتر اگر رنگ هدیه تبلیغاتی درست انتخاب شود، افراد با دیدن هدیه جلب آن شده و به آن توجه بیشتری می‌کنند. توجه بیشتر به هدیه تبلیغاتی هم به معنای افزایش تبلیغ و افزایش معرفی کسب‌وکار شما هست. استفاده از رنگ مناسب سبب افزایش ارتباط مردم با کسب‌وکار شما می‌شود.

چه رنگ‌ هایی انسان را جذب می‌ کند:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد رنگ در هدیه تبلیغاتی بهتر است با رنگ‌هایی که برای افراد جذاب‌تر هستند، بیشتر آشنا شوید. استفاده از این رنگ‌ها به معنای توجه بیشتر به تبلیغات شما هست. پس برای انتخاب هدیه تبلیغاتی باید رنگی را انتخاب کنید که با کمک آن بتوانید بر روی مخاطب تأثیر گذاشته و با او ارتباط برقرار کنید. بر اساس روان‌شناسی رنگ، استفاده از رنگ قرمز در هدیه تبلیغاتی سبب می‌شود تا دیدن هدیه هیجان ایجاد کند. رنگ آبی هم یک‌رنگ آرام‌بخش محسوب می‌شود. دیدن آن حس آرامش به وجود می‌آورد.

در نتیجه توجه به تأثیر رنگ در هدیه تبلیغاتی سبب می‌شود بیشترین تأثیر را بر روی مخاطب داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگ و تأثیرات آن در ادامه به توضیح بیشتر در مورد تأثیرات برخی از رنگ‌ها می‌پردازیم.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین ست مدیریتی برای نوروز را حتما مطالعه نمایید.

تاثیر رنگ هدیه تبلیغاتی

دانستن تأثیر هر یک از رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا برای هدیه تبلیغاتی رنگ مناسب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید رنگ مناسب باتوجه‌به هدف شما از تبلیغات تعیین می‌شود.

رنگ مشکی: از جمله رنگ‌های کلاسیک محسوب می‌شود که به‌تنهایی یا در ترکیب با سایر رنگ‌ها زیبایی زیادی دارد. استفاده از رنگ مشکی در هدیه تبلیغاتی می‌تواند نشانه‌ای از لوکس و مدرن بودن کسب‌وکار موردنظر باشد. توجه داشته باشید رنگ مشکی در فرهنگ ایران نماد عزا هست در نتیجه برای استفاده از این رنگ باید دقت داشته باشید تا بیش از حد استفاده نشود، زیرا استفاده بیش از حد رنگ مشکی می‌تواند اندوه و غم را منتقل کند.

رنگ سفید: انتخاب رنگ سفید برای هدایای تبلیغاتی سازمان‌هایی که با بهداشت و سلامت در ارتباط هستند، مناسب است، زیرا سفید نماد پاکی و تمیزی هست و سبب می‌شود هدیه تبلیغاتی ظاهری مناسب باهدف سازمان موردنظر داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید هدایای سازمانی به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

رنگ قرمز: در خصوص رنگ قرمز و تأثیرات آن جالب است بدانید این رنگ با تأثیرگذاری بر روی متابولیسم بدن سبب افزایش اشتها می‌شود. رنگ قرمز با افزایش ضربان قلب هیجان فرد را افزایش می‌دهد. تأثیرات رنگ قرمز سبب شده تا این رنگ بیشتر توسط رستوران‌ها و کسب‌وکارهای مربوط به غذا استفاده شود. جالب است بدانید کسب‌وکارها در زمان‌های حراج از رنگ قرمز برای آگاهی‌سازی مشتریان از فرصت حراج استفاده می‌کنند، زیرا این رنگ به‌ نوعی اورژانسی بودن را نشان می‌دهد و سبب می‌شود مشتری نسبت به خرید و استفاده از فرصت حراج سریع‌تر اقدام کند.

رنگ در هدیه تبلیغاتی

رنگ نارنجی و زرد: این دورنگ هر دو در دسته‌بندی رنگ‌های گرم قرار می‌گیرند. استفاده از زرد و نارنجی در هدایای تبلیغاتی حس خلاقیت و راحتی را به مخاطب منتقل می‌کند. همچنین هدایای تبلیغاتی زرد و نارنجی نشان‌دهنده حس شوخ‌ طبعی و بازیگوشی هستند.

رنگ آبی: آبی نماد آرامش و افکار مثبت هست. توجه به این نکته برای کسب آگاهی بیشتر در مورد کاربرد رنگ در هدیه تبلیغاتی بسیار مهم است. انتخاب هدایایی با رنگ آبی حس رهایی و آزادی را منتقل می‌کند. به‌طورکلی آبی نماد وفاداری و اقتدار است و استفاده از آن برای طراحی هدیه تبلیغاتی می‌تواند یک انتخاب درست و هوشمندانه باشد.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید هدایای تبلیغاتی خاص به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

رنگ صورتی: صورتی از جمله رنگ‌های زنانه محسوب می‌شود. به همین دلیل از این رنگ بیشتر در هدایای تبلیغاتی کسب‌وکارهایی استفاده می‌شود که مربوط به زنان هستند. رنگ صورتی حس نرمی و لطافت را منتقل می‌کند.

نکات مهم برای انتخاب رنگ هدیه تبلیغاتی:

باتوجه‌ به روان‌شناسی رنگ می‌توان گفت هر رنگ تأثیرات خاصی دارد و استفاده درست و به جا از رنگ‌ها می‌تواند شما را به هدف موردنظرتان نزدیک‌تر کند. اگر رنگ هدیه تبلیغاتی باهدف موردنظرتان همخوانی داشته باشد، تأثیر بیشتری در ذهن مخاطبان خواهد داشت. به‌طورکلی برای انتخاب رنگ هدیه تبلیغاتی باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. در کنار هدف اصلی کسب‌وکار موردنظر یکی از مهم‌ترین نکات توجه به جامعه هدف هست. رنگ باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که متناسب با جامعه هدف باشد. به بیانی بهتر به این موضوع فکر کنید که مخاطبان هدیه تبلیغاتی شما دقیقاً چه افرادی هستند و در چه محدوده سنی قرار دارند.

 

مشاهده محصولات مرتبط:

‏‏

 

انتخاب رنگ هدیه تبلیغاتی باید با درنظرگرفتن نکات مربوطه باشد و یک انتخاب سلیقه‌ای و شخصی نیست! در نتیجه برای رنگ هدیه تبلیغاتی روان‌شناسی رنگ و تأثیرات آن را در نظر بگیرید و تنها به جنبه ظاهری و زیبایی‌شناختی رنگ‌ها توجه نداشته باشید.

پیشنهاد می کنیم مقاله تأثیر بسته‌ بندی هدایای تبلیغاتی را حتما مطالعه نمایید.

انتخاب رنگ هدیه تبلیغاتی

به‌عنوان سخن پایانی باید گفت دراین‌خصوص دانستید بر اساس روان‌شناسی رنگ، هر رنگ دارای تأثیرات روان‌ شناختی خاص خود هست و توجه به این نکته سبب می‌شود با درنظرگرفتن تأثیرات باتوجه‌به هدف موردنظر برای هدیه تبلیغاتی رنگ متناسب را انتخاب کنید. هدیه تبلیغاتی که رنگ متناسب و تأثیرگذاری داشته باشد، بیشتر جلب‌توجه کرده و به‌این‌ترتیب هدف اصلی که معرفی کسب‌وکار و بازاریابی هست به بهترین شکل انجام می‌شود.

پیشنهاد می کنیم لیست هدایای تبلیغاتی روز معمار را نیز حتما مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید